Marzęcino

Data 2016-07-16
Dystans 76 km47.2 mi
Czas 9h:19m
Zdjęcia 28

Mapa Eksploruj

Zdjęcia

Wykres (Kółko myszy powiększa)

Historia

W Tragaminie skręciłem jakoś za wcześnie i potem przez godzinę czy półtorej łaziłem po jakichś miedzach. Potem na szczęście było już lepiej. Fajny kościółek w Myszewie i drugi imponujący w Kmiecinie. Zwłaszcza drewniana wieża robi wrażenie - dobudowana obok kościoła a nie na nim, z zadaszeniami po bokach i z ośmiokątną izbą w połowie wieży. Kmiecin to bardzo zadbana wieś z równo przystrzyżonymi trawnikami, porządnym chodnikiem, czysto i schludnie.

Stary cmentarz w Różewie z wielką ilością nagrobków, większość niestety zaniedbana. Urocza miejscowość Marzęcino z wieloma starymi domami, sporym zabytkowym kościołem i ruinami dawnej śluzy. Śluza robi osobliwe wrażenie. Jest dość mocno zarośnięta. Mogłaby stanowić atrakcję turystyczną gdyby ją ostrzyc z zielska i postawić kilka tablic działających na wyobraźnię.

Na przedmieściach Elbląga trafiłem na trasę GreenVelo i jeden z MOR-ów - Miejsce Obsługi Rowerzystów. Ja jestem pod wrażeniem, choć podobno są miejsca, łagodnie mówiąc, źle wykonane. Szlak początkowo prowadzi z Elbląga do Braniewa, może skorzystam.

Komentarze